Zasady właściwej higieny jamy ustnej

Dbanie o jamę ustną oznacza coś zdecydowanie więcej niż tylko szczotkowanie zębów dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Przestrzeganie kilku prostych zasad sprawi, że cieszyć będziemy mogli się doskonałym stanem nie tylko samych zębów, ale również dziąseł.

Co nam daje właściwa higiena jamy ustnej?

Prawidłowa higiena jamy ustnej sprawia, że:

  • zęby są czyste, nie zalegają na nich resztki pokarmowe;
  • dziąsła nie tylko nie bolą, ale również w czasie szczotkowania nie zaczynają krwawić;
  • nie dokucza nam nieświeży oddech, który jest dolegliwością bardzo wstydliwą.

Specjalistą, który dokładnie wyjaśni na czym polega prawidłowa higiena jamy ustnej, jest dentysta. Szczecin to jedno z tych miast, w którym nie brakuje świetnych specjalistów z tej dziedziny.

Czytaj więcej

Droga do śnieżnobiałych zębów

Każdy marzy o posiadaniu pięknych i białych zębów. Teraz jest to możliwe i osiągalne właściwie dla każdego.

Przebarwienia pojawiające się na zębach są spowodowane mnóstwem czynników, do których w głównej mierze należą – palenie papierosów, picie kawy i herbaty, a także czerwonego wina. Przyczyną powstawania przebarwień są też niektóre antybiotyki – szczególnie tetracykliny stosowane we wczesnym dzieciństwie, w okresie wykształcania się zębów. Do powstawania zmian w kolorze zębów może przyczyniać się także nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Więcej o przyczynach powstawania przebarwień może nam opowiedzieć stomatolog. Szczecin jest idealnym miejscem, w którym możemy szukać porady dotyczącej przyczyn i metod wybielania zębów.

Czytaj więcej

Kiedy warto wybielić zęby

Tylko niewielka ilość osób może cieszyć się ze śnieżnobiałych zębów. Przebarwienia są spowodowane m.in. piciem dużej ilości kawy i herbaty, czerwonego wina, a także paleniem papierosów i zażywaniem niektórych antybiotyków (np. należących do grupy tetracyklin). Dodatkowo, jeśli zęby nie zostaną dokładnie wyszczotkowane po jedzeniu, powstaje na nich płytka nazębna, która nieusuwana powoduje powstawanie kamienia nazębnego tworzącego żółte przebarwienia na zębach i ciemne obwódki przy dziąśle. Na szczęście wybielanie zębów jest coraz popularniejsze i łatwo dostępne. O istniejących obecnie metodach opowie nam podczas wizyty stomatolog. Szczecin to miasto, gdzie z całą pewnością uzyskamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące metod wybielania zębów. Okazuje się bowiem, że można to zrobić zarówno w domu, jak i w gabinecie dentystycznym. Zęby możemy wybielić m.in. za pomocą specjalnych żelów i past, a także laserowo.

Czytaj więcej

Kiedy stracimy zęba

Istnieje dużo czynników, które powodują, że usunięcie zęba staje się koniecznością. Należą do nich m.in.: zaawansowana paradontoza, próchnica w głębokim stadium choroby niepozwalająca na wyleczenie chorego zęba. Dodatkową przesłanką może być także sytuacja, gdy ząb został uszkodzony, np. przemieszczony lub w wyniku urazu mechanicznego nastąpiło naruszenie korzenia i korony zęba.

Usunięcie lub ekstrakcja to zabieg chirurgiczny mający za zadanie wyrwanie zęba z zębodołu. Nie zawsze jest to łatwe zadanie, dlatego warto, aby wykonywał je doświadczony stomatolog. Szczecin to miasto, które może pochwalić się dużą ilością specjalistów także w tej dziedzinie. Dzięki nim możliwe stanie się zmniejszenie przykrych dolegliwości związanych z ekstrakcją zęba i zapewnienie szybkiego gojenia powstałej rany.

Czytaj więcej

Stomatologia estetyczna – co to jest i co nam daje?

Rozmawiając z drugą osobą, nie da się uniknąć odruchu związanego z dokładnym przyglądaniem się jej twarzy. Szczególną uwagę zwraca się na oczy i usta, a co za tym idzie także na zęby. Dlatego bardzo dużą wagę poświęcamy najmniejszym niedociągnięciom matki natury i oczywiście chcemy je poprawiać. Podstawową przyczyną, dla której pacjenci szukają pomocy u specjalistów z dziedziny stomatologii estetycznej jest chęć posiadania pięknego uśmiechu. Powodów, dla których zęby odbiegają od wymarzonego ideału może być kilka. Należą do nich uwarunkowania genetyczne, przebyte choroby, urazy mechaniczne, a także różnego rodzaju nieprawidłowości powstałe w wyniku wzrostu zębów lub pojawiające się wraz z upływem lat. Celem stomatologii estetycznej jest wykonanie zabiegów w taki sposób, aby uzyskać satysfakcję pacjenta, a co za tym idzie naturalny i estetyczny wygląd leczonego obszaru.

Czytaj więcej